Logo Baskılı Karton Çanta

Karton Çanta
Karton çanta, günümüzde kurumsal firmalar tarafından hizmet ve ürün tanıtımı yapma konusunda oldukça aktif bir şekilde ve sıklıkla tercih edilen, fiyatlarının ucuz olmasından dolayı yüksek rağbet gösterilen reklam araçlarından biridir. Kurumsal firmaların markalarını hedef kitleye tanıtma konusunda en etkin bulduğu yollardan biri olarak kabul edilen karton çantalar; market ve mağaza gibi alışveriş yerlerinde ürünlerin içine koyulması maksadıyla müşterilere verilmektedir. Profesyonel ve şık bir şekilde tasarlanmış olan karton çantalar, dağıtılan hedef kitle tarafından gün içerisinde aktif bir şekilde kullanılmakta ve bu şekilde markanın tanıtımı karton çantanın gittiği her yerde ve mekanda yapılmaktadır. Böylelikle firmalar açısından kalıcı bir ürün ortaya çıkmış olur.


Karton Çanta Tasarımı 
Karton çanta, tasarım alternatifi sonsuz sayıda bulunan bir üründür. Ancak bunlar arasında daha fazla rağbet gösterilen ve kullanılan çeşitler; dik, yatay, körüklü ve körüksüz modeller olmaktadır. Karton çantanın tasarımı, tamamıyla müşterinin isteği doğrultusunda, firmanın vermiş olduğu hizmet ve ürüne yönelik olarak şekil almaktadır. Karton çanta yapımında, genel itibarıyla 250 gram ve üzerindeki kağıtlar tercih edilmektedir. Karton çanta tasarımları esnasında kalın gramaj kağıtların kullanılmasındaki sebep, karton çantanın daha dirençli hale gelmesinin sağlanmasıdır. Karton çanta üretilirken unutulmaması gereken en önemli detay, karton çanta içerisinde kullanılacak ve taşınılacak olan ürünün ağırlığıdır. Firmanın ürün ve hizmetine bağlı olarak değişebilen bu hususta, tahmini ağırlık göz önünde bulundurularak kağıt seçimi yapılmalıdır.

Karton çantaları tasarlarken basit bir duruşu bulunan, kalitesiz kağıt kullanımından kesinlikle kaçınılmalıdır. Bu durum firma açısından dezavantaj oluşturan, negatif bir husustur. O yüzden karton çanta tasarlanırken firmaya ait sektör iyi analiz edilmeli ve o yönde bir üretim gerçekleştirilmelidir. Bu konu, çantanın ne düzeyde sağlam ve kullanışlı olacağı hususuna da ışık tutar. Karton çantaların diğer alternatif çantalara oranla daha ilgi çekici olduğu ve günlük hayatta pek çok farklı alanda kullanımı tercih edilebileceği düşünülerek üretilmesi gerekir; bu sebeple kaliteli bir yapıda olması gereklidir. Böylelikle hayatın her alanında ve her şekilde kullanılan karton çantalar sayesinde, firma akılda kalıcı ve herkes tarafından bilinen bir markaya dönüşür.

Neden Karton Çanta Kullanılmalı ?
Karton çanta kullanımı için pek çok sebep bulunmakta; pek çok kişi bu tarz çantaların kullanımından hiçbir şekilde vazgeçememektedir. Karton çanta kullanma sebeplerini şu maddeler halinde sıralayabiliriz:

Taşınabilir Reklam Aracı
Firmalar logolarını ve isimlerini karton çantaların üstüne bastırarak; bir anlamda reklamlarının sokaklarda ücretsiz olarak dolaştırılmasını sağlamaktadır. Bu şekilde kalıcı bir marka imajı ve marka bilinirliği sağlamak istedikleri aşikardır. Her firma açık alanda reklam yapabilmek maksadıyla yüksek meblağlar ödemek zorunda değildir. Hem şık hem de işlevsel karton çantalarla reklamlar, maliyeti daha düşük bir şekilde tüm her yerde rahatça dolaşmaktadır.

Şık Bir Görünüm
Taşınmak istenilen eşyaların bir karton çanta vasıtasıyla istenilen yere götürülmesi hem kişiye ayrı bir hava katmakta hem de şık bir görüntü oluşmasını sağlamaktadır.

Çevrecilik
Karton çantalar, menşe itibarıyla kağıttan üretildikleri için geri dönüşümleri oldukça hızlı ve kolay bir şekilde olmaktadır. Naylon poşetlerin çevreye verdiği zarar düşünülecek olursa çevreye zarar vermeyen karton çantaların seçilmesinin ne kadar çevreci bir davranış olduğu ortadadır.

Dayanıklılık
Kaliteli kâğıttan üretilmiş olan karton çantaların, tabanları kalın olmakta; içlerinde ağır veya sivri bir şeyler taşınırken delinip gitmemektedirler. Bu yüzden, pek çok kişinin dayanıklılık nedeniyle tercih ettiği çanta türü karton çanta olmaktadır.

Karton Çanta 
Karton çanta marka bilinirliği arttırmak için sıkça kullanılan pazarlama ürünlerindendir. Karton çantalar genellikle alışveriş yapılan müşteriye satın aldıkları ürünleri içine koyması için verilir. Ancak güzel tasarlanmış karton çantalar sonraki zamanlarda da müşteriler tarafından günlük hayatlarında kullanılmaya devam edilir. Bu nedenle yapacağınız maliyeti sadece ürün satışınız üzerinden değerlendirmek yerine karton çantaları bir pazarlama ürünü olarak görmelisiniz.

Karton çantalar genelde insanlar arasında karton poşet veya kağıt çanta olarak da bilinir. İnsanlarda karton çanta hediye eden markalardan alışveriş yapma ve bu çantaları günlük hayatlarında kullanma eğilimleri vardır. Bu eğilimi avantajınıza kullanabilirseniz hem rakiplerinizin önüne geçmiş hem de yeni müşterilere ulaşacak bir pazarlama stratejisi yürütmüş olursunuz.

Müşterilerinize promosyon olarak vereceğiniz karton çantaların kalitesi pazarlama kampanyanız için büyük önem arz eder. Kalitesiz basılmış karton çantalar beklentilerinizi karşılamayabilir. Beka Kağıtçılık avantajları ile size kaliteden ödün vermeden en uygun fiyatlarla hizmet verir. Siz de Beka Kağıtçılık'ta uygun fiyatlar ile karton çanta siparişi verebilirsiniz.

Karton Çanta Baskı Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler
Karton çantalarda tasarımın ilgi çekici olması önemlidir. Renk seçimlerinizi çarpıcı ama uyumlu olarak seçmeye özen göstermelisiniz.
Eğer karton çantaları sattığınız ürünleri içine koyarak müşterilerinize verecekseniz boyutunu ona göre belirlemelisiniz.
Karton çantaların zemininde ek kağıt bulunmaktadır.

Karton Çantalar
Çevre hassasiyetinin yükseldiği günümüzde butik ve zincir magazalar tarafından karton çanta kullanımı her geçen gün artmaktadır. Bugün özellikle gelişmiş ülkelerde büyük markaların tamamına yakını mağazalarında karton veya kraft çanta kullanmaktadır. 
 
Farklı kağıt, kulp ve baskı seçenekleriyle görsel olarak bir çok alternatif sunan karton çantalar her ne kadar diğer paketleme türlerine göre maliyetli gibi görünsede sağlayacağı reklam ve prestij açısından yapılan yatırıma fazlasıyla değer. Unutmayalım, kaliteli ürün ucuz ambalaja konmaz.
 
Karton çantalara  serigraf ve varak baskı yapılabilir. Kağıt yüzeyine gofre ve gömme işlemi yapılabilir. Dış yüzeyi genellikle mat veya parlak selefon ile kaplanır. Bu kaplama çantaya görsel estetik katması yanında neme ve dış etkenlere karşı sağlamlığını da artırır. Polyester veya pamuk ip, saten veya grogren kurdela kulp seçenekleri ile çantanızın görüntüsünü daha şık bir hale getirebilir taşıma kapasitesini arttırabiliriz.

İçeriği için doğru boyutta bir çanta kullanmak çekici bir sunum oluşturur ve eşyanız için daha iyi koruma sağlar. Ayrıca, kullanılan ambalaj malzemesi miktarını azaltabilir ve nakliye masraflarından tasarruf etmenizi sağlar. Kapsamlı kaliteli çantalarımız, inanılmaz bir seçenek yelpazesi sunar, böylece tüm gereksinimlerinizi karşılayan bir çanta bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

İhtiyaçlarınıza en uygun çanta hangisi? İster nakliye amaçlı sağlam bir oluklu mukavva çanta, ister alıcısının yüzüne bir gülümseme getirecek parlak renkli bir hediye çantası arıyor olun, yararlı çanta boyutu arama aracımız mükemmel çantayı seçmenizi kolaylaştırarak sipariş vermenizi sağlar güvenle sarf malzemeleri.

İhtiyaç duyacağınız boyutları belirlemek için çantaya koymayı düşündüğünüz eşyayı en uzun, en geniş ve en yüksek noktalarında ölçerek başlayın. ve sonra gruplamayı ölçün. Tüm ölçümler inç cinsinden olmalıdır.

Ölçülerinizi aldıktan sonra, bunları çanta boyutu arama aracımıza girmeniz yeterlidir.Arama düğmesine bastığınızda, şartnamenize en uygun taşıdığımız çeşitli faturaları listeleyen bir çizelge hemen size sunulur. her çantanın boyutunu, test gücünü, sipariş miktarını, maliyetini ve kullanılabilirliğini görebilir ve karşılaştırabilir, böylece en iyi seçeneği seçmeniz kolaylaşır.

 

 

Adres bilgileri Maltepe mahallesi Davutpasa caddesi Yildiz sokak Koksallar iş hanı no 65 Daire 9/12 Topkapi İlçe zeytinburnu İl istanbul
05308803562
baskilikagitposet@gmail.com
www.baskilikagitposet.com © Tüm Hakları Saklıdır.
X